איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות ביריעות ביטומניות היא שיטת איטום חזקה ויעילה ביותר , איטום ביריעות ביטומניות נפוץ בדרך כלל לאיטום גג אך משמש גם לאיטום של קירות ורצפות. עמידות איטום הגג ביריעות ביטומניות על פי תו תקן יצרן היא 10 שנים ומעלה. בשונה מאיטום הגג בזפת הלקוח יכול להיות, בראש שקט למשך שנים ארוכות אין צורך לשמר ולבצע עבודות כל שנה בגג, למעט תיקונים מקומיים שעלולים להיווצר בשל מזג אוויר.

יריעות ביטומניות

נקודת התורפה ביריעות ביטומניות היא, באזור החיבורים של היריעות, לכן יש לעבוד בצורה יסודית נקייה עם המבער ולדאוג לאיטום איכותי. כמו כן גם הרולקות- אזור החיבור בין הקירות לגג ואזור צינורות האוורור וביוב הינם נקודות רגישות, הפתרון הוא הלחמה של היריעות בצורה איכותית ומריחת מסטיק אקרילי חומר משחתי.

יריעות ביטומניות נשחקות ומתייבשות עקב מזג האוויר במשך השנים לרוב בין 10 שנים, במידה ואחת היריעות התנפחה ומדובר בגג שנאטם לפני 3-4 שנים מומלץ לבצע תיקון מקומי לעיתים היריעות מתנפחות משום שלא עשו עבודה יסודית לא הלחימו את היריעות כנדרש.

במידה ועברו יותר מעשר שנים לא משתלם לבצע תיקונים מקומיים ביריעות, ולכן יש לבצע איטום של כל הגג ביריעות ביטומניות. ישנם שני סוגי יריעות ביטומניות: APP ו- SBS.  דרשו יריעת APP 5 מ”מ בעלת עמידות גבוהה לשמש ולחום

איטום גג עם יריעות ביטומניות

יתרונות איטום גגות ביריעות ביטומניות על זיפות גגות

  • איטום ביריעות ביטומניות הינה שיטה חזקה ויעלה, שלא מצריכה טיפול ותחזוקה שוטפת, הלקוח נשאר בראש שקט לשנים רבות בין 8-10 שנים בניגוד לשיטות איטום אחרות המחייבות טיפול של הגג כל שנה.
  • יתרון נוסף לאיטום ביריעות ביטומניות הוא, שהן לבנות. במדינה חמה כמו שלנו זהו יתרון משמעותי. בימים חמים מאוד אפשר לראות שיש הבדל גדול בין איטום ביריעות ביטומניות שלא קולטות חום מאשר זיפות גג עם זפת שחור שקולט חום וחם לכן ב4-8 מעלות יותר. דבר זה מגדיל את הוצאות החשמל על קירור בקיץ.

יריעות ביטומניות מתאימות לאיטום של בניינים, בתים משותפים, מבני ציבור, גגות קלים, גג איסכורית, גגות מאוד גדולים של מבנים תעשייתיים ומסחריים, אולמות ספורט ומחסנים.

איך מתבצעת עבודת איטום הגג

1.בהתחלה אנחנו באים ובודקים את גוגל הגג, אם יש איטום ישן שצריך לפנות ואיזה, האם יש דברים שמפריעים בגג לעבודה וצריך לפרק ולהחזיק כמו דק מעץ, ריצוף, עציצים גדולים, דודי שמש או מתקנים אחרים.

בודקים גם דרכי גישה לגג לצורך פינוי האיטום הישן והעלאת החדש.

לפעמים זה שימוש במעלית הבניין, לפעמים זה שימוש במנוף.

2.בתחילת העבודה אנחנו צריכים לפרק את האיטום הישן. לצורך העניין אנחנו צריכים בחצר הבניין או ליד מקום למכולה לפינוי פסולת ודרך גישה.

אם אנחנו משתמשים במעלית אז אנחנו מצפים אותה בקרטונים שלא תיפגע.

בסוף הפירוק אנחנו מפנים את הפסולת.

אם יש צורך בפירוק ריצוף או בהזזת דברים שמפריעים בגג, אנחנו עושים את זה בשלב הזה.

3.מעלים את יריעות האיטום החדשות לגג וגם את שאר חומרי האיטום

4.מבצעים את הלחמת יריעות האיטום לגג. בשלב זה עלולה להיות אי נעימות של ריחות לא נעימים

5.אחרי הלחמה היריעות אנחנו מבצעים בדיקת הצפה שבה מציפים את הגג במים ל3 ימים כדי לוודא שכל היריעות הביטומניות הולחמו כמו שצריך ואין יותר נזילות.

6.שמים בגג ריצוף חדש אם צריך ומחזירים דברים שהוזזו.

7.הגג וחצר הבניין חוזרות נקיות.

בזמן עבודת האיטום אי אפשר להשתמש בגג, עלול להיות עומס על המעלית של פועלים שעולים ויורדים וגם צריך לשמור חניות לצורך פינוי הפסולת והעלאת חומרי האיטום.

 

תוכן עניינים

Picture of בראל שטיינפלד
בראל שטיינפלד

קבלן איטום כבר 30 שנה עם תעודה של אוטם מורשה

יש לכם נזילות מים במבנה?

צרו קשר וניתן הצעת מחיר לאיטום

איטום גגות מקצועי
איטום מבנים
דילוג לתוכן