זיפות גגות ותיקון נזילות

זיפות גגות בזפת חם הינה השיטה המוכרת והישנה, כיום יש מגוון רחב של שיטות חדשניות לאיטום הגג בחומרים ייחודים כמו יריעות ביטומניות איטום בזפת הינה השיטה הזולה והפשוטה לאיטום הגג. הזפת הינו חומר יעיל למניעת חדירת מים, התקלפות והיווצרות עובש כאשר משתמשים בזפת תיקני על פי תקן ישראלי אירופאי סוג הזפת הוא, 75/25 ניתן לבצע את העבודה בצורה המיטבית ביותר לאיטום ולראש שקט. הזפת הינה חומר קשה ויציב שעושה את העבודה על הגג.

זיפות גגות

איטום גגות בזפת חם יש לעבוד על פי שלבי עבודה מוקפדים:

  1. ניקיון הגג- חשוב מאוד לנקות את הגג בצורה יסודית, בדרך כלל במקומות בהם מצטבר לכלוך חודר מים. לכן השלב הראשוני של ניקיון יסודי חשוב ביותר. הרמת הקולטים והדודים הנמצאים על הגג.
  2. מריחת שכבת יסוד
  3. ביצוע תיקונים מקומיים ביצוע תיקונים מקומיים בסדקים במידה ויש סדקים קרעים ופתחים בגג, כתוספת וחיזוק לעבודת האיטום על ידי הזפת אנו מטפלים בגג בצורה יסודית בסדקים ואוטמים על ידי פיברגלס- "סיבי זכוכית" בעבודות איטום של זפת חם נעשה שימוש בפיברגלס בעת זיפות גגות מטביעים את האריג בין שכבות הזפת למניעת סדיקה ולשם חיזוק שכבת האיטום. השימוש בפיברגלס נפוץ במיוחד לצורך זיפות גגות עם זפת חם.
  4. זיפות הרולקות- חיבור בין הקירות לגג זוהי נקודה רגישה מאוד וחשוב לבצע איטום יסודי, איטום לא איכותי של הרולקות יכול לגרום לנזילות.
  5. זיפות שטח הגג – יש לעבוד עם זפת תיקנית מסוג 75/25 בעל תו תקן ישראלי- אירופאי. חבית הזפת מגיעה צמיגית ויש לחמם אותו לפני עבודת האיטום.
  6. בדיקת הצפה. אנחנו מציפים את הגג במים למשל 3 ימים ובודקים שהאטימה טובה ושאין נזילות
  7. שכבת הלבנה- השלב האחרון מריחת שכבת הלבנה, דבק אקרילי וסיד. השכבה שומרת על עמידות האיטום.

הכנת זפת לפני זיפות גגות

כאשר מבצעים זיפות גגות בזפת חם, יש לבצע סיוד גג כל שנה עדיף לפני החורף, משום שהזפת נשחקת בשמש, בכדי להשיג תוצאות איכותיות לאורך זמן יש לסייד את הגג לשמר ולשפר את חומר הזפת, במקרה של סיוד הגג כל שנה עמידות הזפת הינה ל 5 שנים.

תוך כדי עבודת הזיפות תתכן אי נוחות של לכלוך וריח. בסוף העבודה אנחנו מפנים את כל הפסולת ומחזירים את המקום נקי.

יש לכם נזילות מים במבנה?

צרו קשר וניתן הצעת מחיר לאיטום

איטום גגות מקצועי
איטום מבנים
דילוג לתוכן